Trafikalt grunnkurs

 Trafikalt grunnkurs er et obligatorisk kurs på 17 undervisningstimer som skal gi deg et godt grunnlag før du starter med øvingskjøringen.

For å kunne ta det trafikale grunnkurset må du ha fylt 15 år.

 

Neste kurs

Pakketilbud III - Trafikalt grunnkurs (TG)

16.01.18

3 100 KR

Kjøp nå Mørkekjøring er inkludert!
Dag 1
16.01.18
kl 16:00 - 18:45 (Teori)
Martin Rasmussen
Fredrikstad
Dag 2
18.01.18
kl 16:00 - 18:45 (Teori)
Martin Rasmussen
Fredrikstad
Dag 3
23.01.18
kl 16:00 - 18:45 (Teori)
Martin Rasmussen
Fredrikstad
Dag 4
25.01.18
kl 16:00 - 19:30 (Førstehjelp)
Terje Johansen
Fredrikstad

Avd. Fredrikstad

Veumveien 26 - 1613 Fredrikstad

69 31 96 96

fredrikstad@wright.no

Kontortid

Man

09:15-16:00

Tir - Tor

09:30-16:00

Fre - Søn

wright.no

Trafikalt grunnkurs (TG)

3 100 Kr
Spar 1 155 kr
  • Teori
  • 4 timer førstehjelp
  • Mørkekjøringsdemo
Velg kurs

Kurset inneholder:

- 10 timer med teori (diskusjon, refleksjon og regelverk)
- 4 timer førstehjelp med tiltak og plikter ved trafikkuhell
- 3 timer mørkekjøring

Er du over 25 år har du fritak for de første 10 timene av kurset.

Når trafikalt grunnkurs er gjennomført og registrert hos Statens vegvesen vil du i løpet av kort tid motta et bevis som gir deg rett til å drive med øvingskjøring. Egne regler gjelder for de forskjellige førerkortklasser.
Kravet til ledsageren er imidlertid alltid minimum 25 år og sammenhengende førerkort i minst 5 år for den klassen som det skal drives øvingskjøring for.

Prisliste

TG

Kurs

Teori

1 690 kr

Førstehjelp

675 kr

Teori

Mørkekjøring

1 890 kr

Andre varer

Lærebok m/oppgaver

350 kr

Ansatte

SIW HØKAAS HOLMSKOG

SIW HØKAAS HOLMSKOG

Kundekonsulent

Fredrikstad@wright.no
Terje Johansen

Terje Johansen

Faglig leder/Trafikklærer

terje.johansen@wright.no
Svend Rasmussen

Svend Rasmussen

Regionsleder/Trafikklærer

svend@wright.no
Malin  Eidal

Malin Eidal

Trafikklærer

malin.leufstedt.eidal@wright.no
Martin Rasmussen

Martin Rasmussen

Trafikklærer

martin.rasmussen@wright.no
Tore Walter Andreasen

Tore Walter Andreasen

Trafikklærer

tore@wright.no

Kontortid

Man

09:15-16:00

Tir - Tor

09:30-16:00

Fre - Søn

wright.no

Avd. Fredrikstad

Veumveien 26 - 1613 Fredrikstad

69 31 96 96

fredrikstad@wright.no