Klasse BE

Skal du kjøre bil og henger med tillat totalvekt over 4250kg trenger man førerkort i kl BE. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil+henger) over 4250kg og inntil 7000kg.

Avd. Stavanger

Løkkeveien 13, 4008 Stavanger

48 50 44 11

stavanger@wright.no

Kontortid

Man - Tor

07:30-15:30

Fre

07:30-13:30

Lør - Søn

wright.no

Smittevernstillegg kommer i tillegg til våre pakkepriser

 

Wright superpakke BE (BE)

7 750 Kr
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • Førerprøve
Info Kjøp nå

Wright superpakke B96 (B96)

5 250 Kr
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
Info Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

I denne klassen må man i tillegg bestå en praktisk førerprøve ved en av vegvesenets trafikkstasjoner for å få førerrett.

Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

» Les mer

Prisliste

B96

BE

Lastsikringskurs

950 kr

Kjøretime

850 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 600 kr

Trinnvurdering 2

850 kr

Trinnvurdering 3

850 kr

Smitteverntillegg

150 kr

Lastsikringskurs

950 kr

Kjøretime

850 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 600 kr

Trinnvurdering 2

850 kr

Trinnvurdering 3

850 kr

Førerprøve

2 500 kr

Smitteverntillegg

150 kr

Gebyr førerprøve

1 030 kr

Gebyr bilde til førerkort

70 kr

Gebyr utstedelse førerkort

200 kr


For rutiner og regler for avbestillinger, klikk her.

Ansatte

Lillian Norby

Lillian Norby

Kundekonsulent

stavanger@wright.no
NINA HELEN BOREN

NINA HELEN BOREN

Kundekonsulent

sandnes@wrightno
Jan Henrik Driftland Engø

Jan Henrik Driftland Engø

Faglig leder / Avdelingsleder

jan.henrik@wright.no
Audun Helland

Audun Helland

Trafikklærer

audun.helland@wright.no
CECILIE JOHANSEN

CECILIE JOHANSEN

Trafikklærer

cecilie.johansen@wright.no
Erik Røst Jakobsen

Erik Røst Jakobsen

Trafikklærer

erik.jakobsen@wright.no
Miriam Maribu Tøkje

Miriam Maribu Tøkje

Trafikklærer

miriam.maribu@wright.no
Rolf Lundquist

Rolf Lundquist

Trafikklærer

rolf.lundquist@wright.no
Shiragha Gharibyar

Shiragha Gharibyar

Trafikklærer

shiragha@wright.no
DANIEL NYBORG

DANIEL NYBORG

Distriktsleder

daniel.nyborg@wright.no

Kontortid

Man - Tor

07:30-15:30

Fre

07:30-13:30

Lør - Søn

wright.no

Avd. Stavanger

Løkkeveien 13, 4008 Stavanger

48 50 44 11

stavanger@wright.no