Klasse BE

Skal du kjøre bil og henger med tillat totalvekt over 4250kg trenger man førerkort i kl BE. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil+henger) over 4250kg og inntil 7000kg.

Avd. Stavanger

Løkkeveien 11, 4008 Stavanger

48 50 44 11

stavanger@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Wright superpakke BE (BE)

7 300 Kr
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • 2 stk Trinnvurdering
  • Førerprøve
Kjøp nå

Wright superpakke B96 (B96)

5 000 Kr
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • 2 stk Trinnvurdering
Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

I denne klassen må man i tillegg bestå en praktisk førerprøve ved en av vegvesenets trafikkstasjoner for å få førerrett.

Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

» Les mer

Prisliste

B96

BE

Opplæring

Kjøretime

815 kr

Trinnvurdering

815 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 445 kr

Teori

Lastsikringskurs

925 kr

Opplæring

Kjøretime

815 kr

Trinnvurdering

815 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 445 kr

Førerprøve

2 300 kr

Teori

Lastsikringskurs

925 kr

Gebyr til trafikkstasjonen og NAF

Bilde

75 kr

Gebyr førerprøve

880 kr

Utstedelse førerkort

280 kr

Ansatte

Lillian  Norby

Lillian Norby

Kundekonsulent

stavanger@wright.no
Svend Rasmussen

Svend Rasmussen

Regionsleder/Trafikklærer

svend@wright.no
Anne-Line Aanonsen

Anne-Line Aanonsen

Trafikklærer

anne.line.aanonsen@wright.no
Cecilie Johansen

Cecilie Johansen

Trafikklærer

cecilie.johansen@wright.no
Hege  Liland

Hege Liland

Trafikklærer

hege.liland@wright.no
Isak Oluf Moe

Isak Oluf Moe

Trafikklærer

isak.oluf.moe@wright.no
Jan Henrik Driftland Engø

Jan Henrik Driftland Engø

Trafikklærer

jan.henrik@wright.no
TOR INGE BROKJØB

TOR INGE BROKJØB

Trafikklærer

tor.inge.brokjob@tc.wright.no
Trond Bjørklund Olsen

Trond Bjørklund Olsen

Trafikklærer

trond.bjorklund.olsen@wright.no
Audun Helland

Audun Helland

Daglig leder/Trafikklærer

audun.helland@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Avd. Stavanger

Løkkeveien 11, 4008 Stavanger

48 50 44 11

stavanger@wright.no