Klasse BE

Skal du kjøre bil og henger med tillat totalvekt over 4250kg trenger man førerkort i kl BE. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil+henger) over 4250kg og inntil 7000kg.

Avd. Oslo Nord

Garver Ytteborgsvei 96 - 0977 Oslo

45 83 31 44

oslo.nord@wright.no

Kontortid

Man - Fre

07:30-15:30

Lør - Søn

wright.no

Wright superpakke BE (BE)

6 990 Kr
Spar 1 080 kr
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • Leie av tilhenger
  • 2 stk Trinnvurdering
  • Førerprøve
Kjøp nå

Wright superpakke B96 (B96)

4 990 Kr
Spar 780 kr
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • 2 stk Trinnvurdering
  • Leie av tilhenger
Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

I denne klassen må man i tillegg bestå en praktisk førerprøve ved en av vegvesenets trafikkstasjoner for å få førerrett.

Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

» Les mer

Prisliste

B96

BE

Opplæring

Kjøretime

815 kr

Trinnvurdering

815 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 445 kr

Teori

Lastsikringskurs

925 kr

Andre varer

Leie av tilhenger

770 kr

Opplæring

Kjøretime

815 kr

Trinnvurdering

815 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 445 kr

Førerprøve

2 300 kr

Teori

Lastsikringskurs

925 kr

Andre varer

Leie av tilhenger

770 kr

Gebyr til trafikkstasjonen og NAF

Bilde

75 kr

Gebyr førerprøve

880 kr

Utstedelse førerkort

280 kr

Ansatte

Lill Marita Storberget

Lill Marita Storberget

Kundekonsulent

oslo.nord@wright.no
Torger Eliseussen

Torger Eliseussen

Faglig leder/Trafikklærer

torger@tc.wright.no
Erik Andersen

Erik Andersen

Regionsleder/Trafikklærer

erik.andersen@wright.no
Hege Gjellum

Hege Gjellum

Trafikklærer

hege.gjellum@wright.no
Kim André Kasin

Kim André Kasin

Trafikklærer

kim.kasin@wright.no
Michael Abuharon

Michael Abuharon

Trafikklærer

michael.abuharon@wright.no

Kontortid

Man - Fre

07:30-15:30

Lør - Søn

wright.no

Avd. Oslo Nord

Garver Ytteborgsvei 96 - 0977 Oslo

45 83 31 44

oslo.nord@wright.no