Klasse BE

Skal du kjøre bil og henger med tillat totalvekt over 4250kg trenger man førerkort i kl BE. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil+henger) over 4250kg og inntil 7000kg.

Avd. Jessheim

Trondheimsveien 106B - 2050 Jessheim

63 98 24 50

jessheim@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Wright superpakke BE (BE)

6 990 Kr
Spar 1 080 kr
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • Leie av tilhenger
  • 2 stk Trinnvurdering
  • Førerprøve
Kjøp nå

Wright superpakke B96 (B96)

5 000 Kr
Spar 770 kr
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • 2 stk Trinnvurdering
  • Leie av tilhenger
Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

I denne klassen må man i tillegg bestå en praktisk førerprøve ved en av vegvesenets trafikkstasjoner for å få førerrett.

Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

» Les mer

Prisliste

B96

BE

Opplæring

Kjøretime

815 kr

Trinnvurdering

815 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 445 kr

Teori

Lastsikringskurs

925 kr

Andre varer

Leie av tilhenger

770 kr

Opplæring

Kjøretime

815 kr

Trinnvurdering

815 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 445 kr

Førerprøve

2 300 kr

Teori

Lastsikringskurs

925 kr

Andre varer

Leie av tilhenger

770 kr

Gebyr til trafikkstasjonen og NAF

Bilde

75 kr

Gebyr førerprøve

880 kr

Utstedelse førerkort

280 kr

Ansatte

Martine Quinnies Øverengen

Martine Quinnies Øverengen

Kundekonsulent

jessheim@wright.no
Steffen Rasmussen

Steffen Rasmussen

Faglig leder/Trafikklærer

steffen@wright.no
Svend Rasmussen

Svend Rasmussen

Regionsleder/Trafikklærer

svend@wright.no
Heidi Dahlen

Heidi Dahlen

Trafikklærer

heidi.dahlen@wright.no
Ingrid Elin R. Rasmussen

Ingrid Elin R. Rasmussen

Trafikklærer

ingridelin@wright.no
Jonas Ramsli Hansen

Jonas Ramsli Hansen

Trafikklærer

jonas@wright.no
Kjell Smedsrud

Kjell Smedsrud

Trafikklærer

kjell@wright.no
Saskia Rabbe-Schanzleh

Saskia Rabbe-Schanzleh

Trafikklærer

sas@wright.no
Stine Finnestrand

Stine Finnestrand

Trafikklærer

stine@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Avd. Jessheim

Trondheimsveien 106B - 2050 Jessheim

63 98 24 50

jessheim@wright.no