Klasse BE

Skal du kjøre bil og henger med tillat totalvekt over 4250kg trenger man førerkort i kl BE. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil+henger) over 4250kg og inntil 7000kg.

Avd. Haugesund

Karmsundgata 56, 5529 Haugesund

46 44 91 97

haugesund@wright.no

Kontortid

Man - Fre

08:00-16:00

Lør - Søn

wright.no

Smittevernstillegg kommer i tillegg til våre pakkepriser

 

Wright superpakke BE (BE)

7 250 Kr
Spar 440 kr
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • Førerprøve
Info Kjøp nå

Wright superpakke B96 (B96)

5 000 Kr
Spar 240 kr
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
Info Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

I denne klassen må man i tillegg bestå en praktisk førerprøve ved en av vegvesenets trafikkstasjoner for å få førerrett.

Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

» Les mer

Prisliste

BE

B96

Lastsikringskurs

990 kr

Kjøretime

850 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 550 kr

Trinnvurdering 2

850 kr

Trinnvurdering 3

850 kr

Førerprøve

2 450 kr

Smitteverntillegg

150 kr

Gebyr førerprøve

1 030 kr

Gebyr bilde til førerkort

70 kr

Gebyr utstedelse førerkort

200 kr

Lastsikringskurs

990 kr

Kjøretime

850 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 550 kr

Trinnvurdering 2

850 kr

Trinnvurdering 3

850 kr

Smitteverntillegg

150 kr

Gebyr bilde til førerkort

70 kr

Gebyr utstedelse førerkort

200 kr


For rutiner og regler for avbestillinger, klikk her.

Ansatte

Elin Udjus

Elin Udjus

Avdelingsleder / Kundekonsulent

haugesund@wright.no
Steffen Rasmussen

Steffen Rasmussen

Regionleder / Trafikklærer

steffen@wright.no
Anne  Haraldseid

Anne Haraldseid

Faglig leder / Trafikklærer

anne.haraldseid@wright.no
André Pawlica

André Pawlica

Trafikklærer

andre.pawlica@wright.no
Arve  Hvidsten

Arve Hvidsten

Trafikklærer

arve.hvidsten@wright.no
Grete Erland Yrke

Grete Erland Yrke

Trafikklærer

grete.yrke@wright.no
Jessica Elisabeth Hansen

Jessica Elisabeth Hansen

Trafikklærer

jessica.hansen@wright.no
Jone Vikanes

Jone Vikanes

Trafikklærer

jone.vikanes@wright.no
Kjersti Ask Nybøe

Kjersti Ask Nybøe

Trafikklærer

kjersti.nyboe@wright.no
Line  Udjus

Line Udjus

Trafikklærer

line.udjus@wright.no
May  Øvrevik

May Øvrevik

Trafikklærer

may.ovrevik@wright.no
May Kristine Nordahl Sagstad

May Kristine Nordahl Sagstad

Trafikklærer

Steinar Eikje

Steinar Eikje

Trafikklærer

steinar.eikje@wright.no
Terje Vegge  Nielsen

Terje Vegge Nielsen

Trafikklærer

terje.v.nielsen@wright.no

Kontortid

Man - Fre

08:00-16:00

Lør - Søn

wright.no

Avd. Haugesund

Karmsundgata 56, 5529 Haugesund

46 44 91 97

haugesund@wright.no