Klasse BE

Skal du kjøre bil og henger med tillat totalvekt over 4250kg trenger man førerkort i kl BE. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil+henger) over 4250kg og inntil 7000kg.

Avd. Haugesund

Karmsundgata 56 - 5529 Haugesund

46 44 91 97

haugesund@wright.no

Kontortid

Man - Fre

08:00-16:00

Lør - Søn

wright.no

Wright superpakke BE (BE)

5 750 Kr
Spar 1 300 kr
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • 2 stk Trinnvurdering
  • Førerprøve
Kjøp nå

Wright superpakke B96 (B96)

4 250 Kr
Spar 500 kr
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • 2 stk Trinnvurdering
Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

I denne klassen må man i tillegg bestå en praktisk førerprøve ved en av vegvesenets trafikkstasjoner for å få førerrett.

Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

» Les mer

Prisliste

B96

BE

Opplæring

Kjøretime

800 kr

Trinnvurdering

800 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 250 kr

Teori

Lastsikringskurs

900 kr

Opplæring

Kjøretime

800 kr

Trinnvurdering

800 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 250 kr

Førerprøve

2 300 kr

Teori

Lastsikringskurs

900 kr

Gebyr til trafikkstasjonen og NAF

Bilde

75 kr

Gebyr førerprøve

880 kr

Utstedelse førerkort

280 kr

Ansatte

Steinar Eikje

Steinar Eikje

Faglig leder/Trafikklærer

steinar.eikje@wright.no
Steffen Rasmussen

Steffen Rasmussen

Regionsleder/Trafikklærer

steffen@wright.no
André Pawlica

André Pawlica

Trafikklærer

andre.pawlica@wright.no
Bjørn Valand Munck

Bjørn Valand Munck

Trafikklærer

bjorn.valand@wright.no
Cato Aschim

Cato Aschim

Trafikklærer

cato@wright.no
Jone Vikanes

Jone Vikanes

Trafikklærer

jone.vikanes@wright.no
Terje Vegge  Nielsen

Terje Vegge Nielsen

Trafikklærer

terje.v.nielsen@wright.no
Elin Udjus

Elin Udjus

Avdelingsleder/Kundekonsulent

haugesund@wright.no

Kontortid

Man - Fre

08:00-16:00

Lør - Søn

wright.no

Avd. Haugesund

Karmsundgata 56 - 5529 Haugesund

46 44 91 97

haugesund@wright.no