C1 Lett lastebil

Alderskrav 18 år.

Du må ha førerkort kl. C1 hvis du skal kjøre en motorvogn (Lett Lastebil) med tillatt totalvekt mellom 3 501-7 500 kg og som er godkjent for transport av høyst 8 passasjerer. Med førerkort kl. C1 kan du trekke tilhenger med tillatt totalvekt høyst 750 kg, dersom du skal trekke tynger tilhenger må du utvide førerkortet til kl. C1E.

Avd. Jessheim

Trondheimsveien 106B - 2050 Jessheim

63 98 24 50

jessheim@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Jessheim har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjøvik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Du må minimum ha førerkort kl. B fra før for å kunne ta førerkort kl. C1.

Har du førerkort kl. C1 gjelder det og for kl. B.

I Norge kan du i tillegg kjøre traktor og motorredskap med tillatt totalvekt høyst 7 500 kg og eventuelt med tilhenger når kjøretøyets konstruktive hastighet er høyst 40 km/t.

Dersom du skal arbeide som yrkessjåfør og transportere personer eller gods mot vederlag, dvs. får betaling for transporten må du i tillegg ha yrkessjåførkompetanse. Se informasjon om yrkessjåførkompetanse på vår hjemmeside.

Ansatte

MARTINE QUINNIES ØVERENGEN

MARTINE QUINNIES ØVERENGEN

Kundekonsulent

jessheim@wright.no
Ingrid Elin R. Rasmussen

Ingrid Elin R. Rasmussen

Faglig leder/Trafikklærer

ingridelin@wright.no
Heidi Dahlen

Heidi Dahlen

Trafikklærer

heidi.dahlen@wright.no
Jonas Ramsli Hansen

Jonas Ramsli Hansen

Trafikklærer

jonas@wright.no
Kjell Smedsrud

Kjell Smedsrud

Trafikklærer

kjell@wright.no
Kristen Andreas Glomset

Kristen Andreas Glomset

Trafikklærer

kriss.glomset@wright.no
Stine Finnestrand

Stine Finnestrand

Trafikklærer

stine@wright.no
Svend Rasmussen

Svend Rasmussen

Regionleder

svend@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Avd. Jessheim

Trondheimsveien 106B - 2050 Jessheim

63 98 24 50

jessheim@wright.no