Klasse C

Alderskrav 21 år.

Du må ha førerkort kl. C hvis du skal kjøre en motorvogn (Lastebil) med tillatt totalvekt over 3 500 kg og som er godkjent for transport av høyst 8 passasjerer. Med førerkort kl. C kan du trekke tilhenger med tillatt totalvekt høyst 750 kg, dersom du skal trekke tynger tilhenger må du utvide førerkortet til kl. CE.

Avd. Jessheim

Trondheimsveien 106B - 2050 Jessheim

63 98 24 50

jessheim@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Jessheim har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjøvik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Du må minimum ha førerkort kl. B fra før for å kunne ta førerkort kl. C.

Har du førerkort kl. C gjelder det og for kl. B og C1.

I Norge kan du i tillegg kjøre traktor og motorredskap, dersom du skal trekke tilhenger må kjøretøyets konstruktive hastighet være høyst 40 km/t.

Dersom du skal arbeide som yrkessjåfør og transportere personer eller gods mot vederlag, dvs. får betaling for transporten må du i tillegg ha yrkessjåførkompetanse. Se informasjon om yrkessjåførkompetanse på vår hjemmeside.

For ytterligere informasjon, ta kontakt med våre kundekonsulenter.

Ansatte

MARTINE QUINNIES ØVERENGEN

MARTINE QUINNIES ØVERENGEN

Kundekonsulent

jessheim@wright.no
Ingrid Elin R. Rasmussen

Ingrid Elin R. Rasmussen

Faglig leder/Trafikklærer

ingridelin@wright.no
Heidi Dahlen

Heidi Dahlen

Trafikklærer

heidi.dahlen@wright.no
Jonas Ramsli Hansen

Jonas Ramsli Hansen

Trafikklærer

jonas@wright.no
Kjell Smedsrud

Kjell Smedsrud

Trafikklærer

kjell@wright.no
Kristen Andreas Glomset

Kristen Andreas Glomset

Trafikklærer

kriss.glomset@wright.no
Stine Finnestrand

Stine Finnestrand

Trafikklærer

stine@wright.no
Svend Rasmussen

Svend Rasmussen

Regionleder

svend@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Avd. Jessheim

Trondheimsveien 106B - 2050 Jessheim

63 98 24 50

jessheim@wright.no