Klasse D

Alderskrav 24 år. (21 år ved gjennomført komprimert yrkessjåførutdanning)

Dersom du gjennomfører komprimert yrkessjåførutdanning vil alderskravet for førerkort kl. D være 21 år. Det vil da være en begrensning på at du kan kjøre rutetransport hvor ruten er begrenset oppad til 50 kilometer.

Avd. Trondheim Tiller

Østre Rosten 6, 7075 Tiller

45 83 23 08

tiller@wright.no

Kontortid

Man - Tir

wright.no

Ons - Fre

08:00-15:30

Lør - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Trondheim Tiller har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjøvik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Du må ha førerkort kl. D hvis du skal kjøre en motorvogn (Buss) som er godkjent for transport av flere enn 8 passasjerer. Med førerkort kl. D kan du trekke tilhenger med tillatt totalvekt høyst 750 kg, dersom du skal trekke tynger tilhenger må du utvide førerkortet til kl. DE. I tillegg gjelder førerkort kl. D for leddbuss.

Du må minimum ha førerkort kl. B fra før for å kunne ta førerkort kl. D.

Har du førerkort kl. D gjelder det og for kl. B og D1.

Dersom du skal arbeide som yrkessjåfør og transportere personer eller gods mot vederlag, dvs. får betaling for transporten må du i tillegg ha yrkessjåførkompetanse. Se informasjon om yrkessjåførkompetanse på vår hjemmeside.

For ytterligere informasjon, ta kontakt med våre kundekonsulenter.

Ansatte

Christine Vollan Bævre

Christine Vollan Bævre

christine.baevre@wright.no
Erik Andersen

Erik Andersen

Regionsleder/Trafikklærer

erik.andersen@wright.no
CAMILLA THERESE KRANGSÅS JOHANSEN

CAMILLA THERESE KRANGSÅS JOHANSEN

Kundekonsulent

tiller@wright.no
Ola Roald Bye

Ola Roald Bye

Faglig leder/Trafikklærer

ola@wright.no
Anders Brune Gjertsen

Anders Brune Gjertsen

Trafikklærer

anders.brune.gjertsen@wright.no
Andreas Vassdal Eggen

Andreas Vassdal Eggen

Trafikklærer

andreas.eggen@wright.no
ELISE BROCH ERIKSEN

ELISE BROCH ERIKSEN

Trafikklærer

elise.eriksen@wright.no
Ingrid Refsnes Elvsveen

Ingrid Refsnes Elvsveen

Trafikklærer

ingrid@wright.no
KRISTIAN AUNE

KRISTIAN AUNE

Trafikklærer

kristian.aune@wright.no
MORTEN MODALSLI TORSET

MORTEN MODALSLI TORSET

Trafikklærer

morten.modalsli.torset@wright.no
Trude-Iren Lundberg

Trude-Iren Lundberg

Trafikklærer

trude@wright.no

Kontortid

Man - Tir

wright.no

Ons - Fre

08:00-15:30

Lør - Søn

wright.no

Avd. Trondheim Tiller

Østre Rosten 6, 7075 Tiller

45 83 23 08

tiller@wright.no