Klasse D

Alderskrav 24 år. (21 år ved gjennomført komprimert yrkessjåførutdanning)

Dersom du gjennomfører komprimert yrkessjåførutdanning vil alderskravet for førerkort kl. D være 21 år. Det vil da være en begrensning på at du kan kjøre rutetransport hvor ruten er begrenset oppad til 50 kilometer.

Avd. Jessheim

Trondheimsveien 106B - 2050 Jessheim

63 98 24 50

jessheim@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Jessheim har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjøvik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Du må ha førerkort kl. D hvis du skal kjøre en motorvogn (Buss) som er godkjent for transport av flere enn 8 passasjerer. Med førerkort kl. D kan du trekke tilhenger med tillatt totalvekt høyst 750 kg, dersom du skal trekke tynger tilhenger må du utvide førerkortet til kl. DE. I tillegg gjelder førerkort kl. D for leddbuss.

Du må minimum ha førerkort kl. B fra før for å kunne ta førerkort kl. D.

Har du førerkort kl. D gjelder det og for kl. B og D1.

Dersom du skal arbeide som yrkessjåfør og transportere personer eller gods mot vederlag, dvs. får betaling for transporten må du i tillegg ha yrkessjåførkompetanse. Se informasjon om yrkessjåførkompetanse på vår hjemmeside.

For ytterligere informasjon, ta kontakt med våre kundekonsulenter.

Ansatte

MARTINE QUINNIES ØVERENGEN

MARTINE QUINNIES ØVERENGEN

Kundekonsulent

jessheim@wright.no
Ingrid Elin R. Rasmussen

Ingrid Elin R. Rasmussen

Faglig leder/Trafikklærer

ingridelin@wright.no
Heidi Dahlen

Heidi Dahlen

Trafikklærer

heidi.dahlen@wright.no
Jonas Ramsli Hansen

Jonas Ramsli Hansen

Trafikklærer

jonas@wright.no
Kjell Smedsrud

Kjell Smedsrud

Trafikklærer

kjell@wright.no
Kristen Andreas Glomset

Kristen Andreas Glomset

Trafikklærer

kriss.glomset@wright.no
Stine Finnestrand

Stine Finnestrand

Trafikklærer

stine@wright.no
Svend Rasmussen

Svend Rasmussen

Regionleder

svend@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:00-16:00

Fre

08:00-14:00

Lør - Søn

wright.no

Avd. Jessheim

Trondheimsveien 106B - 2050 Jessheim

63 98 24 50

jessheim@wright.no