Trafikalt grunnkurs

 Trafikalt grunnkurs er et obligatorisk kurs på 17 undervisningstimer som skal gi deg et godt grunnlag før du starter med øvingskjøringen.

For å kunne ta det trafikale grunnkurset må du ha fylt 15 år.

 

Neste kurs

Pakketilbud III - Trafikalt grunnkurs (TG)

04.03.19

1 990 KR

Fullt Mørkekjøring er inkludert!
Dag 1
04.03.19
kl 16:00 - 19:00 (Teori)
Øyvind Landsverk Johnsen
Kristiansand
Dag 2
05.03.19
kl 16:00 - 18:15 (Teori)
Øyvind Landsverk Johnsen
Kristiansand
Dag 3
06.03.19
kl 16:00 - 18:15 (Teori)
Øyvind Landsverk Johnsen
Kristiansand
Dag 4
07.03.19
kl 16:00 - 19:00 (Førstehjelp)
Øyvind Landsverk Johnsen
Kristiansand

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Trafikalt grunnkurs (TG)

3 390 Kr
Spar 300 kr
  • Teori
  • 4 timer førstehjelp
  • Mørkekjøringsdemo
Velg kurs

Kurset inneholder:

- 10 timer med teori (diskusjon, refleksjon og regelverk)
- 4 timer førstehjelp med tiltak og plikter ved trafikkuhell
- 3 timer mørkekjøring

Er du over 25 år har du fritak for de første 10 timene av kurset.

Når trafikalt grunnkurs er gjennomført og registrert hos Statens vegvesen vil du i løpet av kort tid motta et bevis som gir deg rett til å drive med øvingskjøring. Egne regler gjelder for de forskjellige førerkortklasser.
Kravet til ledsageren er imidlertid alltid minimum 25 år og sammenhengende førerkort i minst 5 år for den klassen som det skal drives øvingskjøring for.

Det er viktig å starte øveleskjøringen tidlig. Mengdetrening er nøkkelen for å bli en god sjåfør, derfor er det viktig at kjøretimer på skolen kombineres med kjøretimer privat. Et nyttig verktøy på veien er If sin app "Lappen". Den vil både hjelpe deg med å logge all øveleskjøring du gjør hjemme, i tillegg til å holde deg motivert på veien mot førerkortet. Som en bonus på dette vil du gjennom appen både få redusert pris på kjøretimer hos oss, samt å få hele 60% rabatt på bilforsikring ho If Skadeforsikring. Appen kan lastes ned her.

 

Prisliste

TG

Lærebok m/oppgaver

350 kr

Teori

1 300 kr

Førstehjelp

500 kr

Mørkekjøring

1 890 kr

Ansatte

June Bjorå Kjelvik

June Bjorå Kjelvik

Kundekonsulent

vennesla@wright.no
Beate Aukland

Beate Aukland

Faglig leder/Trafikklærer

beate.aukland@wright.no
Roger Aukland

Roger Aukland

Regionsleder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no
Eli Katrine Haaland

Eli Katrine Haaland

Trafikklærer

eli.katrine@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Jan Tore Asheim

Jan Tore Asheim

Trafikklærer

jantore@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Nico Gonzalez

Nico Gonzalez

Trafikklærer

nico.gonzalez@wright.no
Øyvind Landsverk Johnsen

Øyvind Landsverk Johnsen

Trafikklærer

oyvind.johnsen@wright.no
Sigve Wielsgaard

Sigve Wielsgaard

Trafikklærer

sigve.wielsgaard@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no