Trafikalt grunnkurs

 Trafikalt grunnkurs er et obligatorisk kurs på 17 undervisningstimer som skal gi deg et godt grunnlag før du starter med øvingskjøringen.

For å kunne ta det trafikale grunnkurset må du ha fylt 15 år.

 

Neste kurs

Mørkekjøringsdemo - Mørkekjøring (TG)

27.11.17

1 890 KR

Dag 1
27.11.17
kl 16:30 - 20:15
Jan Tore Asheim
Kontor Kristiansand

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Trafikalt grunnkurs (TG)

3 390 Kr
Spar 300 kr
  • Teori
  • 4 timer førstehjelp
  • Mørkekjøringsdemo
Velg kurs

Kurset inneholder:

- 10 timer med teori (diskusjon, refleksjon og regelverk)
- 4 timer førstehjelp med tiltak og plikter ved trafikkuhell
- 3 timer mørkekjøring

Er du over 25 år har du fritak for de første 10 timene av kurset.

Når trafikalt grunnkurs er gjennomført og registrert hos Statens vegvesen vil du i løpet av kort tid motta et bevis som gir deg rett til å drive med øvingskjøring. Egne regler gjelder for de forskjellige førerkortklasser.
Kravet til ledsageren er imidlertid alltid minimum 25 år og sammenhengende førerkort i minst 5 år for den klassen som det skal drives øvingskjøring for.

Prisliste

TG

Kurs

Teori

1 300 kr

Førstehjelp

500 kr

Teori

Mørkekjøring

1 890 kr

Andre varer

Lærebok m/oppgaver

350 kr

Ansatte

June Bjorå Kjelvik

June Bjorå Kjelvik

Kundekonsulent

vennesla@wright.no
Eli Katrine Haaland

Eli Katrine Haaland

Trafikklærer

eli.katrine@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Jan Tore Asheim

Jan Tore Asheim

Trafikklærer

jantore@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Sigve Wielsgaard

Sigve Wielsgaard

Trafikklærer

sigve.wielsgaard@wright.no
Stian Svanevik Horgen

Stian Svanevik Horgen

Trafikklærer

stian@wright.no
Roger Aukland

Roger Aukland

Daglig leder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no