Klasse A2

Skal du ta førerkort på motorsykkel, må du vite hvilken klasse du skal ha førerkortet i:

Skal du ha kl A2, må du ha gjennomført trafikalt grunnkurs samt fylt 18 år.

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Wright Superpakke (A2)

16 040 Kr
  • Det tilkommer offentlig gebyrer i tillegg til pakkeprisen
  • Grunnkurs kl. A1, A2 og A
  • Sikkerhetskurs på veg
  • 5 stk Kjøretime
  • Sikkerhet i presis kjøreteknikk
  • Førerprøve
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
Kjøp nå

Øvingskjøring kan finne sted to år før alderskravet til førerkortet. Dere må ha refleksvester merket med den røde «L», to-veis kommunikasjon, kjøretøy i riktig førerkortklasse og ledsager må kjøre mellomtung eller tung motorsykkel. Opplæringen starter med et obligatorisk 3 timers kurs med teori og refleksjon om det å være en motorsyklist. Den praktiske opplæringen som skal gjøre deg til en dyktig motorsyklist vil variere avhengig av hvilken MC klasse du skal ta. Når du har bestått teoriprøven på trafikkstasjonen, gjennomført all obligatorisk opplæring og har nådd læreplanens mål, er du klar til den praktiske førerprøven. 

Prisliste

A2

Opplæring

Kjøretime

800 kr

Sikkerhetskurs på veg

4 225 kr

Trinnvurdering 2

850 kr

Trinnvurdering 3

850 kr

Førerprøve

1 990 kr

Kurs

Utvidelseskurs fra A1 til A2 uten prøve

1 600 kr

Teori

Sikkerhet i presis kjøreteknikk

3 300 kr

Grunnkurs kl. A1, A2 og A

825 kr

Andre varer

Lærebok

250 kr

Oppgavebok

190 kr

Leie av MC-ustyr

720 kr

3 mnd. tilgang teoritentamen.no

800 kr

Gebyr til trafikkstasjonen og NAF

Gebyr teoriprøve

600 kr

Bilde

80 kr

Gebyr førerprøve

1 090 kr

Utstedelse førerkort

290 kr

Baneleie MC

610 kr

Ansatte

June Bjorå Kjelvik

June Bjorå Kjelvik

Kundekonsulent

vennesla@wright.no
Eli Katrine Haaland

Eli Katrine Haaland

Trafikklærer

eli.katrine@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Jan Tore Asheim

Jan Tore Asheim

Trafikklærer

jantore@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Nico Gonzalez

Nico Gonzalez

Trafikklærer

nico.gonzalez@wright.no
Øyvind Landsverk Johnsen

Øyvind Landsverk Johnsen

Trafikklærer

oyvind.johnsen@wright.no
Sigve Wielsgaard

Sigve Wielsgaard

Trafikklærer

sigve.wielsgaard@wright.no
Roger Aukland

Roger Aukland

Daglig leder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no