Klasse A

Skal du ta førerkort på motorsykkel, må du vite hvilken klasse du skal ha førerkortet i:

Aldersgrensen for førerkort klasse A er 24 år og du må ha gjennomført trafikalt grunnkurs i forkant.

Avd. Vennesla

Hunsfos Næringspark, 4700 Vennesla

38 15 51 55

vennesla@wright.no

Kontortid

Man - Tir

wright.no

Ons

08:00-15:30

Tor

wright.no

Fre

08:00-15:30

Lør - Søn

wright.no

Wright Superpakke (A)

17 910 Kr
  • Grunnkurs kl. A1, A2 og A
  • Sikkerhetskurs på veg
  • 5 stk Kjøretime
  • Førerprøve
  • Sikkerhet i presis kjøreteknikk
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
Info Kjøp nå

Øvingskjøring kan finne sted to år før alderskravet til førerkortet. Dere må ha refleksvester merket med den røde «L», to-veis kommunikasjon, kjøretøy i riktig førerkortklasse og ledsager må kjøre mellomtung eller tung motorsykkel. Opplæringen starter med et obligatorisk 3 timers kurs med teori og refleksjon om det å være en motorsyklist. Den praktiske opplæringen som skal gjøre deg til en dyktig motorsyklist vil variere avhengig av hvilken MC klasse du skal ta. Når du har bestått teoriprøven på trafikkstasjonen, gjennomført all obligatorisk opplæring og har nådd læreplanens mål, er du klar til den praktiske førerprøven. 

Prisliste

A

Grunnkurs kl. A1, A2 og A

825 kr

Obligatorisk utvidelseskurs fra A2 til A

5 565 kr

3 mnd. tilgang teoritentamen.no

800 kr

Lærebok

250 kr

Spørsmålsbok

190 kr

Kjøretime

800 kr

Sikkerhet i presis kjøreteknikk

3 300 kr

Trinnvurdering 2

850 kr

Sikkerhetskurs på veg

6 095 kr

Trinnvurdering 3

850 kr

Baneleie MC

610 kr

Førerprøve

1 990 kr

Leie av MC-utstyr

500 kr

Gebyr teoriprøve

640 kr

Gebyr førerprøve

1 120 kr

Gebyr bilde til førerkort

80 kr

Gebyr utstedelse førerkort

300 kr

Ansatte

Roger Aukland

Roger Aukland

Regionsleder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no
Beate Aukland

Beate Aukland

Faglig leder/Trafikklærer

beate.aukland@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Henrik Nilsen

Henrik Nilsen

Trafikklærer

henrik.nilsen@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Justyna Haagensen

Justyna Haagensen

Trafikklærer

justyna.haagensen@wright.no
Nico Gonzalez

Nico Gonzalez

Trafikklærer

nico.gonzalez@wright.no
Øyvind Landsverk Johnsen

Øyvind Landsverk Johnsen

Trafikklærer

oyvind.johnsen@wright.no
Sigve Wielsgaard

Sigve Wielsgaard

Trafikklærer

sigve.wielsgaard@wright.no

Kontortid

Man - Tir

wright.no

Ons

08:00-15:30

Tor

wright.no

Fre

08:00-15:30

Lør - Søn

wright.no

Avd. Vennesla

Hunsfos Næringspark, 4700 Vennesla

38 15 51 55

vennesla@wright.no