Klasse A

Skal du ta førerkort på motorsykkel, må du vite hvilken klasse du skal ha førerkortet i:

Aldersgrensen for førerkort klasse A er 24 år og du må ha gjennomført trafikalt grunnkurs i forkant.

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 38, 4608 Kristiansand S

38 02 56 00

kristiansand@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:30-16:00

Fre - Søn

wright.no

Wright Superpakke (A)

18 325 Kr
  • Grunnkurs kl. A1, A2 og A
  • Sikkerhetskurs på veg
  • 5 stk Kjøretime
  • Førerprøve
  • Sikkerhetskurs i presis kjøreteknikk
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
Info Kjøp nå

Øvingskjøring kan finne sted to år før alderskravet til førerkortet. Dere må ha refleksvester merket med den røde «L», to-veis kommunikasjon, kjøretøy i riktig førerkortklasse og ledsager må kjøre mellomtung eller tung motorsykkel. Opplæringen starter med et obligatorisk 3 timers kurs med teori og refleksjon om det å være en motorsyklist. Den praktiske opplæringen som skal gjøre deg til en dyktig motorsyklist vil variere avhengig av hvilken MC klasse du skal ta. Når du har bestått teoriprøven på trafikkstasjonen, gjennomført all obligatorisk opplæring og har nådd læreplanens mål, er du klar til den praktiske førerprøven. 

Prisliste

A

Grunnkurs kl. A1, A2 og A

990 kr

Obligatorisk utvidelseskurs fra A2 til A

5 565 kr

2 mnd abn. teorikurs og teoriprøver på nett

800 kr

Lærebok

250 kr

Spørsmålsbok

190 kr

Kjøretime

850 kr

Sikkerhetskurs i presis kjøreteknikk

3 300 kr

Trinnvurdering 2

850 kr

Sikkerhetskurs på veg

6 095 kr

Trinnvurdering 3

850 kr

Baneleie MC

610 kr

Førerprøve

1 990 kr

Leie av MC-utstyr

1 000 kr

Headset MC/moped

400 kr

Smitteverntillegg

300 kr

Gebyr teoriprøve

630 kr

Gebyr førerprøve

1 120 kr

Gebyr bilde til førerkort

80 kr

Gebyr utstedelse førerkort

300 kr

Ansatte

Roger Aukland

Roger Aukland

Regionsleder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no
Camilla Lynnæs Natvig

Camilla Lynnæs Natvig

Kundekonsulent

kristiansand@wright.no
Beate Aukland

Beate Aukland

Faglig leder/Trafikklærer

beate.aukland@wright.no
Eli Katrine Haaland

Eli Katrine Haaland

Trafikklærer

eli.katrine@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Jan Tore Asheim

Jan Tore Asheim

Trafikklærer

jantore@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Ketil Juul Olsen

Ketil Juul Olsen

Trafikklærer

ketil.olsen@wright.no
Nico Gonzalez

Nico Gonzalez

Trafikklærer

nico.gonzalez@wright.no
Øyvind Landsverk Johnsen

Øyvind Landsverk Johnsen

Trafikklærer

oyvind.johnsen@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:30-16:00

Fre - Søn

wright.no

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 38, 4608 Kristiansand S

38 02 56 00

kristiansand@wright.no