Mopedførerkort (klasse AM146)

Avd. Vennesla

Hunsfos Næringspark, 4700 Vennesla

38 15 51 55

vennesla@wright.no

Kontortid

Man - Ons

10:00-15:30

Tor

wright.no

Fre

10:00-15:30

Lør - Søn

wright.no

Wright Superpakke Moped (AM146)

6 900 Kr
Spar 1 500 kr
  • Grunnkurs - mopedopplæring
  • Kjøregård
  • Teknisk kjøring i enkelt trafikkmiljø
  • Grunnleggende kjøring i trafikk
  • Sikkerhetskurs i trafikk
  • Sikkerhetskurs på vei
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
Kontakt oss

Mopedførerkort (AM146) tillater kjøring av moped med en maksfart på 45 km/t. Minstealderen for dette førerkortet er 16 år.

I denne klassen er det ingen praktisk førerprøve, men det kreves bestått teori prøve ved en av statens vegvesenets trafikkstasjoner. Før du kan avlegge denne prøven må du ha levert søknad om førerkort og ha gjennomført obligatorisk opplæring. Husk at trafikalt grunnkurs må være gjennomført før du starter kurset.

 

Prisliste

AM146

3 mnd. tilgang teoritentamen.no

800 kr

Grunnkurs - mopedopplæring

1 200 kr

Lærebok m/oppgaver

250 kr

Kjøretime

800 kr

Kjøregård

1 200 kr

Teknisk kjøring i enkelt trafikkmiljø

400 kr

Trinnvurdering 2

400 kr

Grunnleggende kjøring i trafikk

1 600 kr

Sikkerhetskurs i trafikk

1 600 kr

Trinnvurdering 3

400 kr

Gebyr teoriprøve

620 kr

Sikkerhetskurs på vei

1 600 kr

Headset MC/moped

400 kr

Smitteverntillegg

300 kr

Gebyr bilde til førerkort

80 kr

Gebyr utstedelse førerkort

290 kr

Ansatte

Roger Aukland

Roger Aukland

Regionsleder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no
May-Liz  Tveit

May-Liz Tveit

Kundekonsulent

vennesla@wright.no
Beate Aukland

Beate Aukland

Faglig leder/Trafikklærer

beate.aukland@wright.no
Henrik Nilsen

Henrik Nilsen

Trafikklærer

henrik.nilsen@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Justyna Haagensen

Justyna Haagensen

Trafikklærer

justyna.haagensen@wright.no
Øyvind Landsverk Johnsen

Øyvind Landsverk Johnsen

Trafikklærer

oyvind.johnsen@wright.no

Kontortid

Man - Ons

10:00-15:30

Tor

wright.no

Fre

10:00-15:30

Lør - Søn

wright.no

Avd. Vennesla

Hunsfos Næringspark, 4700 Vennesla

38 15 51 55

vennesla@wright.no