Klasse D1

Alderskrav 21 år.

Du må ha førerkort kl. D1 hvis du skal kjøre en motorvogn (Minibuss) som er godkjent for transport av flere enn 8, men høyst 16 passasjerer. Motorvognenes lengde må ikke overstige 8 meter. Med førerkort kl. D1 kan du trekke tilhenger med tillatt totalvekt høyst 750 kg, dersom du skal trekke tynger tilhenger må du utvide førerkortet til kl. D1E.

Avd. Vennesla

Hunsfos Næringspark, 4700 Vennesla

38 15 51 55

vennesla@wright.no

Kontortid

Man - Tir

wright.no

Ons

08:00-15:30

Tor

wright.no

Fre

08:00-15:30

Lør - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Vennesla har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjøvik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Du må minimum ha førerkort kl. B fra før for å kunne ta førerkort kl. D1.

Har du førerkort kl. D1 gjelder det og for kl. B.

Dersom du skal arbeide som yrkessjåfør og transportere personer eller gods mot vederlag, dvs. får betaling for transporten må du i tillegg ha yrkessjåførkompetanse. Se informasjon om yrkessjåførkompetanse på vår hjemmeside.

For ytterligere informasjon, ta kontakt med våre kundekonsulenter.

Ansatte

Roger Aukland

Roger Aukland

Regionsleder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no
Beate Aukland

Beate Aukland

Faglig leder/Trafikklærer

beate.aukland@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Henrik Nilsen

Henrik Nilsen

Trafikklærer

henrik.nilsen@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Justyna Haagensen

Justyna Haagensen

Trafikklærer

justyna.haagensen@wright.no
Nico Gonzalez

Nico Gonzalez

Trafikklærer

nico.gonzalez@wright.no
Øyvind Landsverk Johnsen

Øyvind Landsverk Johnsen

Trafikklærer

oyvind.johnsen@wright.no
Sigve Wielsgaard

Sigve Wielsgaard

Trafikklærer

sigve.wielsgaard@wright.no

Kontortid

Man - Tir

wright.no

Ons

08:00-15:30

Tor

wright.no

Fre

08:00-15:30

Lør - Søn

wright.no

Avd. Vennesla

Hunsfos Næringspark, 4700 Vennesla

38 15 51 55

vennesla@wright.no