Klasse C

Alderskrav 21 år.

Du må ha førerkort kl. C hvis du skal kjøre en motorvogn (Lastebil) med tillatt totalvekt over 3 500 kg og som er godkjent for transport av høyst 8 passasjerer. Med førerkort kl. C kan du trekke tilhenger med tillatt totalvekt høyst 750 kg, dersom du skal trekke tynger tilhenger må du utvide førerkortet til kl. CE.

Avd. Haugesund

Karmsundgata 56 - 5529 Haugesund

46 44 91 97

haugesund@wright.no

Kontortid

Man - Fre

08:00-16:00

Lør - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Haugesund har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjövik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Du må minimum ha førerkort kl. B fra før for å kunne ta førerkort kl. C.

Har du førerkort kl. C gjelder det og for kl. B og C1.

I Norge kan du i tillegg kjøre traktor og motorredskap, dersom du skal trekke tilhenger må kjøretøyets konstruktive hastighet være høyst 40 km/t.

Dersom du skal arbeide som yrkessjåfør og transportere personer eller gods mot vederlag, dvs. får betaling for transporten må du i tillegg ha yrkessjåførkompetanse. Se informasjon om yrkessjåførkompetanse på vår hjemmeside.

For ytterligere informasjon, ta kontakt med våre kundekonsulenter.

Ansatte

Steinar Eikje

Steinar Eikje

Faglig leder/Trafikklærer

steinar.eikje@wright.no
Steffen Rasmussen

Steffen Rasmussen

Regionsleder/Trafikklærer

steffen@wright.no
André Pawlica

André Pawlica

Trafikklærer

andre.pawlica@wright.no
Bjørn Valand Munck

Bjørn Valand Munck

Trafikklærer

bjorn.valand@wright.no
Cato Aschim

Cato Aschim

Trafikklærer

cato@wright.no
Jone Vikanes

Jone Vikanes

Trafikklærer

jone.vikanes@wright.no
May  Øvrevik

May Øvrevik

Trafikklærer

may.ovrevik@wright.no
Terje Vegge  Nielsen

Terje Vegge Nielsen

Trafikklærer

terje.v.nielsen@wright.no
Elin Udjus

Elin Udjus

Avdelingsleder/Kundekonsulent

haugesund@wright.no

Kontortid

Man - Fre

08:00-16:00

Lør - Søn

wright.no

Avd. Haugesund

Karmsundgata 56 - 5529 Haugesund

46 44 91 97

haugesund@wright.no