Klasse D

Alderskrav 24 år. (21 år ved gjennomført komprimert yrkessjåførutdanning)

Dersom du gjennomfører komprimert yrkessjåførutdanning vil alderskravet for førerkort kl. D være 21 år. Det vil da være en begrensning på at du kan kjøre rutetransport hvor ruten er begrenset oppad til 50 kilometer.

Avd. Stavanger

Løkkeveien 11, 4008 Stavanger

48 50 44 11

stavanger@wright.no

Kontortid

Man - Tor

07:30-15:30

Fre

07:30-13:30

Lør - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Stavanger har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjøvik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Du må ha førerkort kl. D hvis du skal kjøre en motorvogn (Buss) som er godkjent for transport av flere enn 8 passasjerer. Med førerkort kl. D kan du trekke tilhenger med tillatt totalvekt høyst 750 kg, dersom du skal trekke tynger tilhenger må du utvide førerkortet til kl. DE. I tillegg gjelder førerkort kl. D for leddbuss.

Du må minimum ha førerkort kl. B fra før for å kunne ta førerkort kl. D.

Har du førerkort kl. D gjelder det og for kl. B og D1.

Dersom du skal arbeide som yrkessjåfør og transportere personer eller gods mot vederlag, dvs. får betaling for transporten må du i tillegg ha yrkessjåførkompetanse. Se informasjon om yrkessjåførkompetanse på vår hjemmeside.

For ytterligere informasjon, ta kontakt med våre kundekonsulenter.

Ansatte

Svend Rasmussen

Svend Rasmussen

Regionsleder/Trafikklærer

svend@wright.no
Audun Helland

Audun Helland

Avdelingsleder/Trafikklærer

audun.helland@wright.no
Jan Henrik Driftland Engø

Jan Henrik Driftland Engø

Faglig leder/Trafikklærer

jan.henrik@wright.no
Lillian Norby

Lillian Norby

Kundekonsulent

stavanger@wright.no
Cecilie Johansen

Cecilie Johansen

Trafikklærer

cecilie.johansen@wright.no
Hege  Liland

Hege Liland

Trafikklærer

hege.liland@wright.no
Isak Oluf Moe

Isak Oluf Moe

Trafikklærer

isak.oluf.moe@wright.no
LEIF ARNE LIE OLSEN

LEIF ARNE LIE OLSEN

Trafikklærer

leif.arne.lie.olsen@wright.no
Trond Bjørklund Olsen

Trond Bjørklund Olsen

Trafikklærer

trond.bjorklund.olsen@wright.no

Kontortid

Man - Tor

07:30-15:30

Fre

07:30-13:30

Lør - Søn

wright.no

Avd. Stavanger

Løkkeveien 11, 4008 Stavanger

48 50 44 11

stavanger@wright.no