Klasse BE

Skal du kjøre bil og henger med tillat totalvekt over 4250kg trenger man førerkort i kl BE. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil+henger) over 4250kg og inntil 7000kg.

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Wright superpakke BE (BE)

6 840 Kr
Spar 1 260 kr
  • Det tilkommer offentlig gebyrer i tillegg til pakkeprisen
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • Leie av tilhenger
  • Førerprøve
  • Teorihefte
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
Kjøp nå

Wright superpakke B96 (B96)

4 990 Kr
Spar 1 260 kr
  • Det tilkommer offentlig gebyrer i tillegg til pakkeprisen
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • Leie av tilhenger
  • Teorihefte
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

I denne klassen må man i tillegg bestå en praktisk førerprøve ved en av vegvesenets trafikkstasjoner for å få førerrett.

Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

» Les mer

Prisliste

BE

B96

Lastsikringskurs

1 330 kr

Leie av tilhenger

770 kr

Teorihefte

150 kr

Kjøretime

800 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 400 kr

Trinnvurdering 2

800 kr

Trinnvurdering 3

800 kr

Førerprøve

1 850 kr

Gebyr bilde til førerkort

80 kr

Gebyr førerprøve

930 kr

Gebyr utstedelse førerkort

300 kr

Lastsikringskurs

1 330 kr

Leie av tilhenger

770 kr

Teorihefte

150 kr

Kjøretime

800 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 400 kr

Trinnvurdering 2

800 kr

Trinnvurdering 3

800 kr

Ansatte

June Bjorå Kjelvik

June Bjorå Kjelvik

Kundekonsulent

vennesla@wright.no
Beate Aukland

Beate Aukland

Faglig leder/Trafikklærer

beate.aukland@wright.no
Roger Aukland

Roger Aukland

Regionsleder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no
Eli Katrine Haaland

Eli Katrine Haaland

Trafikklærer

eli.katrine@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Jan Tore Asheim

Jan Tore Asheim

Trafikklærer

jantore@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Nico Gonzalez

Nico Gonzalez

Trafikklærer

nico.gonzalez@wright.no
Øyvind Landsverk Johnsen

Øyvind Landsverk Johnsen

Trafikklærer

oyvind.johnsen@wright.no
Sigve Wielsgaard

Sigve Wielsgaard

Trafikklærer

sigve.wielsgaard@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no