Klasse BE

Skal du kjøre bil og henger med tillat totalvekt over 4250kg trenger man førerkort i kl BE. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil+henger) over 4250kg og inntil 7000kg.

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 38, 4608 Kristiansand S

38 02 56 00

kristiansand@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:30-16:00

Fre - Søn

wright.no

Smittevernstillegg kommer i tillegg til våre pakkepriser

 

Wright superpakke BE (BE)

6 840 Kr
Spar 1 260 kr
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • Førerprøve
  • Leie av tilhenger
  • Teorihefte
Info Kjøp nå

Wright superpakke B96 (B96)

4 990 Kr
Spar 1 260 kr
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
  • Leie av tilhenger
  • Teorihefte
Info Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

I denne klassen må man i tillegg bestå en praktisk førerprøve ved en av vegvesenets trafikkstasjoner for å få førerrett.

Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

» Les mer

Prisliste

B96

BE

Teorihefte

150 kr

Lastsikringskurs

1 330 kr

Leie av tilhenger

770 kr

Kjøretime

800 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 400 kr

Trinnvurdering 2

800 kr

Trinnvurdering 3

800 kr

Smitteverntillegg

150 kr

Teorihefte

150 kr

Lastsikringskurs

1 330 kr

Leie av tilhenger

770 kr

Kjøretime

800 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 400 kr

Trinnvurdering 2

800 kr

Trinnvurdering 3

800 kr

Førerprøve

1 850 kr

Smitteverntillegg

150 kr

Gebyr førerprøve

930 kr

Gebyr bilde til førerkort

80 kr

Gebyr utstedelse førerkort

300 kr


For rutiner og regler for avbestillinger, klikk her.

Ansatte

Camilla Lynnæs Solli

Camilla Lynnæs Solli

Kundekonsulent

kristiansand@wright.no
Roger Aukland

Roger Aukland

Regionleder / Trafikklærer

roger.aukland@wright.no
Beate Aukland

Beate Aukland

Faglig leder / Trafikklærer

beate.aukland@wright.no
Eli Katrine Haaland

Eli Katrine Haaland

Trafikklærer

eli.katrine@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Jan Tore Asheim

Jan Tore Asheim

Trafikklærer

jantore@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Ketil Juul Olsen

Ketil Juul Olsen

Trafikklærer

ketil.olsen@wright.no
Malene Sofie Selstø Langøy

Malene Sofie Selstø Langøy

Trafikklærer

malene.langoy@wright.no
Nico Gonzalez

Nico Gonzalez

Trafikklærer

nico.gonzalez@wright.no

Kontortid

Man - Tor

08:30-16:00

Fre - Søn

wright.no

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 38, 4608 Kristiansand S

38 02 56 00

kristiansand@wright.no