Klasse C1E

Alderskrav 18 år.

Du må ha førerkort kl. C1E hvis du skal kjøre en motorvogn (Lett Lastebil) med tillatt totalvekt mellom 3 501-7 500 kg og trekke tilhenger med tillatt totalvekt over 750 kg. Vogntogets tillatte totalvekt må ikke overstige 12 000 kg.

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Kristiansand har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjövik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Dersom du skal trekke en tilhenger med tillatt totalvekt over 3 500 kg med en personbil (kl. B) må du og ha førerkort kl. C1E.

Du må ha førerkort kl. C1 fra før for å kunne ta førerkort kl. C1E.

Har du førerkort kl. C1E gjelder det og for kl. BE.

I Norge kan du i tillegg kjøre traktor og motorredskap med tillatt totalvekt høyst 7 500 kg, eventuelt med tilhenger.

 

Ansatte

June Bjorå Kjelvik

June Bjorå Kjelvik

Kundekonsulent

vennesla@wright.no
Eli Katrine Haaland

Eli Katrine Haaland

Trafikklærer

eli.katrine@wright.no
Espen Holmer

Espen Holmer

Trafikklærer

espen.holmer@wright.no
Jan Tore Asheim

Jan Tore Asheim

Trafikklærer

jantore@wright.no
Jonas Gripsrud

Jonas Gripsrud

Trafikklærer

jonas.gripsrud@wright.no
Sigve Wielsgaard

Sigve Wielsgaard

Trafikklærer

sigve.wielsgaard@wright.no
Roger Aukland

Roger Aukland

Daglig leder/Trafikklærer

roger.aukland@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:00-16:00

Ons

wright.no

Tor

08:00-16:00

Fre - Søn

wright.no

Avd. Kristiansand

Dronningens gate 46, 4608 Kristiansand

38 02 56 00

kristiansand@wright.no