Klasse C

Alderskrav 21 år.

Du må ha førerkort kl. C hvis du skal kjøre en motorvogn (Lastebil) med tillatt totalvekt over 3 500 kg og som er godkjent for transport av høyst 8 passasjerer. Med førerkort kl. C kan du trekke tilhenger med tillatt totalvekt høyst 750 kg, dersom du skal trekke tynger tilhenger må du utvide førerkortet til kl. CE.

Avd. Molde

Gotfred Liesplass 1, 6413 Molde

40 61 23 43

molde@wright.no

Kontortid

Man - Fre

08:15-15:45

Lør - Søn

wright.no

Velg avdeling for pris

Molde har ingen priser eller opplæring for dette kurset. Velg nærmeste avdeling her:
Drammen Tungbil Gjøvik Tungbil Oslo Tungbil Sarpsborg Tungbil

Du må minimum ha førerkort kl. B fra før for å kunne ta førerkort kl. C.

Har du førerkort kl. C gjelder det og for kl. B og C1.

I Norge kan du i tillegg kjøre traktor og motorredskap, dersom du skal trekke tilhenger må kjøretøyets konstruktive hastighet være høyst 40 km/t.

Dersom du skal arbeide som yrkessjåfør og transportere personer eller gods mot vederlag, dvs. får betaling for transporten må du i tillegg ha yrkessjåførkompetanse. Se informasjon om yrkessjåførkompetanse på vår hjemmeside.

For ytterligere informasjon, ta kontakt med våre kundekonsulenter.

Ansatte

Steffen Rasmussen

Steffen Rasmussen

Regionleder

steffen@wright.no
Lene Skjerseth Sæter

Lene Skjerseth Sæter

Kundekonsulent

molde@wright.no
Iselin Lerheim

Iselin Lerheim

Avdelingsleder/Trafikklærer

iselin.lerheim@wright.no
Jørn Sorthe

Jørn Sorthe

Faglig leder/Trafikklærer

jorn.sorthe@wright.no
Einar Drågen

Einar Drågen

Trafikklærer

einar.draagen@wright.no
Magnus Nerland

Magnus Nerland

Trafikklærer

magnus.nerland@wright.no
Stian Drågen

Stian Drågen

Trafikklærer

stian.draagen@wright.no
Stine Therese Flemmen

Stine Therese Flemmen

Trafikklærer

stine.flemmen@wright.no
Thomas Bronnes

Thomas Bronnes

Trafikklærer

thomas.bronnes@wright.no

Kontortid

Man - Fre

08:15-15:45

Lør - Søn

wright.no

Avd. Molde

Gotfred Liesplass 1, 6413 Molde

40 61 23 43

molde@wright.no