Klasse B96

Skal  du kjøre bil og henger med tillatt totalvekt over 3500kg kan førerkort kl B96 være en god investering. Denne klassen gir rett til å føre vogntog(bil +henger) over 3500kg og inntil 4250kg.

Avd. Sandnes

Elvegata 23 - 4306 Sandnes

46 62 91 66

sandnes@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:30-14:30

Ons

10:00-16:00

Tor

08:30-14:30

Fre - Søn

wright.no

Wright superpakke B96 (B96)

5 000 Kr
  • Trinnvurdering 2
  • Trinnvurdering 3
  • Lastsikringskurs
  • Sikkerhetskurs på veg m/henger
Info Kjøp nå

For å få dette førerkortet må det gjennomføres 7 timers obligatorisk opplæring på trafikkskolen. Kurset inneholder 2 timer sikring av last,  2 trinnvurderinger og 3 timer sikkerhetskurs på vei.

 

Det kreves ingen førerprøve for denne klassen. Når gjennomført opplæring er registrert hos statens vegvesen kan nytt førerkort hentes på en av vegvesenets trafikkstasjoner.

Neste kurs

Lastsikringskurs (B96)

15.04.20

925 KR

Dag 1
15.04.20
kl 16:00 - 17:30
Kim Lyder Hellevann
Sandnes

Lastsikringskurs (B96)

20.05.20

925 KR

Dag 1
20.05.20
kl 16:00 - 17:30
Kim Lyder Hellevann
Sandnes

Prisliste

B96

Lastsikringskurs

925 kr

Kjøretime

815 kr

Sikkerhetskurs på veg m/henger (3 timer)

2 445 kr

Trinnvurdering 2

815 kr

Trinnvurdering 3

815 kr

Gebyr bilde til førerkort

80 kr

Gebyr utstedelse førerkort

310 kr

Ansatte

Svend Rasmussen

Svend Rasmussen

Regionsleder/Trafikklærer

svend@wright.no
KRISTINE SÆRSTEN

KRISTINE SÆRSTEN

Kundekonsulent

sandnes@wright.no
Daniel Nyborg

Daniel Nyborg

Faglig leder/Trafikklærer

daniel.nyborg@wright.no
Ben Jone Nilsen

Ben Jone Nilsen

Trafikklærer

ben.jone.nilsen@wright.no
Christian Mozart Torp Øverlien

Christian Mozart Torp Øverlien

Trafikklærer

christian.torp.overlien@wright.no
Erik Røst Jakobsen

Erik Røst Jakobsen

Trafikklærer

erik.jakobsen@wright.no
Kim Lyder Hellevann

Kim Lyder Hellevann

Trafikklærer

kim.lyder.hellevann@wright.no
Lene Sanne

Lene Sanne

Trafikklærer

lene.sanne@wright.no

Kontortid

Man - Tir

08:30-14:30

Ons

10:00-16:00

Tor

08:30-14:30

Fre - Søn

wright.no

Avd. Sandnes

Elvegata 23 - 4306 Sandnes

46 62 91 66

sandnes@wright.no